Výběr z akcí 2019 pro děti


18. – 19. května

POTŠTEJNSKÁ POUŤ

CELÝ VÍKEND - pro Vás budou připraveny pouťové speciality: pouťové koláče, řízky, bramborový salát,... Pro děti jízdy na koních.
Sobota
- 20.00 hod. - country bál se skupinou SEŠLOST.


sobota 25. května

DĚTSKÝ DEN S LESY ČR

Skřítkova stezka


11.00 hod. - Zahájení a registrace dětského dne. Uvidíte ukázku lesní techniky, dřevořezbu (Speed Carving), letos poprve laserovou střelnici na létající terče a ukázku mantrailingu.
Děti zároveň čeká naučná stezka s pohádkovými postavičkami a ukázky lovecké hudby. Pro děti jsou připraveny dobroty a odměny.

15.30 hod. - Ukončení registrace lestní stezky s pohádkovými postavičkami.

17.05 hod. - HRANÁ POHÁDKA: Ochotnicko-čtenářská beseda ORLICE, Potštejn – O Šípkové Růžence – úprava a režie O. Sedláček.4. – 7. července

DIVADELNÍ FESTIVAL

NA HRADĚ POTŠTEJN


Pátek 5. července - Tátové ze školy: Kabaret pro děti od 16.00 hod.
Sobota 6. července - loutková pohádka LD Maminy - Kašpárek a princezna z jezera od 16.00 hod.

Neděle 7. července - hraná pohádka: OČB Orlice – O Šípkové Růžence od 16.00 hod. a zakončení festivalu

Info - www.divadelni.potstejn.cz. Změna programu vyhrazena.


5. - 6. července

WESTERNOVÝ DEN


PÁTEK - 16.00 hod. - bramborákové hody

SOBOTA - 14.00 hod. - zahájení westernového dne. Velká show kovbojů a indiánů. Přeneseme Vás s Jimmym Magurou na Divoký západ s kolty proklatě nízko svěšenými.
Čekají Vás bojové hry indiánských válečníků. Náčelník Sedí pod koněm Vás provede prastarými legendami. Kovbojskou show včetně džigitovek má připravenou filmový kaskadér Jirka Bůžek s teamem. Hostem noční ohnivé show je opět Jiří Bednář, který pro Vás připravuje každý rok excelentní vystoupení - jeho ohnivá show „Koně v ohni“ a mnoho adrenalinu.


sobota 10. srpna

VELKÝ INDIÁNSKÝ DEN

14.00 hod. - slavnostním zahájením Vás pozveme na setkání indiánů, zástupců americké armády a kovbojů u příležitosti výročí podepsání smlouvy o příměří mezi oběma národy. Této oslavy se zúčastní opět i sám generál Custer s doprovodem. Tento den se stanete účastníkem programu plného indiánských obřadů, společenských her, indiánských a kovbojských soutěží, kterých se budete moci zúčastnit. Nebude chybět ani indiánský rozhovor s koňmi ve volnosti a ukázka výcviku mladých koní. V neposlední řadě se stanete svědky vyprávění prastarých legend z úst náčelníka Sedí pod koněm. Uslyšíte autentické písně Siuxů, ale i zpěv bílých přistěhovalců.

DEN S INDIÁNY A JEJICH ŽIVOTEM – TO JE TO CO VÁS ČEKÁ.

Změna programu vyhrazena.

PODROBNÝ PROGRAM


Od 1. května vždy každou středu grilujeme ryby a každý pátek připravujeme bramborákové speciality.

TOPlist

Navštivte malebné údolí Divoké Orlice pod hradem Potštejn a vstupte do časů Divokého západu!

© 2019